Televizier-Ring verkiezing

Televizier-Ring verkiezing

Reglement Zilveren Televizier-Ster

Reglement Zilveren Televizier-Sterren 2011

De verkiezing van de Zilveren Televizier-Sterren wordt georganiseerd door en staat onder verantwoordelijkheid van het televisiemagazine Televizier.

Deelname
In aanmerking voor de verkiezing van de Zilveren Televizier-Sterren 2011 komen Nederlandse presentatoren en presentatrices van tv-programma’s van Nederlandse makelij, die zijn uitgezonden door de Nederlandstalige, landelijke publieke omroepen en commerciële zenders in de periode van 1 augustus 2010 tot 1 augustus 2011.

De presentator en/of presentatrice leidt het tv-programma, is gezichtsbepalend voor het tv-programma, speelt een prominente rol als mede-presentator of -presentatrice in het tv-programma of is de enige die het tv-programma presenteert.

Presentatoren en presentatrices van eenmalige, door de actualiteit ingegeven tv-evenementen of -programma’s, documentaires, shopping-, astrologieachtige, bel & win-achtige en erotisch getinte tv-programma’s zijn uitgesloten van deelname aan de verkiezing.

Er zijn twee Zilveren Televizier-Ster-verkiezingen: de Zilveren Televizier-Ster voor de Tv-vrouw van het jaar, en de Zilveren Televizier-Ster voor de Tv-man van het jaar.

Een en dezelfde presentator of presentatrice kan meerdere malen de Zilveren Televizier-Ster winnen. Echter, een presentator of presentatrice kan maximaal drie keer achter elkaar de Zilveren Televizier-Ster winnen. Als een presentator of presentatrice drie achtereenvolgende jaren de Zilveren Televizier-Ster heeft gewonnen, wordt hij of zij het jaar daarop uitgesloten van deelname aan de verkiezing van de Zilveren Televizier-Ster. Het jaar daaropvolgend kan hij of zij weer deelnemen aan de verkiezing, mits aan de voorwaarden voor de verkiezing wordt voldaan.

Aan de hand van input van de publieke omroepen en commerciële zenders, en input van de redactie van Televizier, worden door de organisatoren in totaal 30 presentatoren en 30 presentatrices geselecteerd voor de verkiezing van de Zilveren Televizier-Sterren.

Zodra de selecties zijn gepubliceerd op de internetsite van de verkiezing, kunnen de selecties niet meer door de organisatie worden gewijzigd.

Het zogenaamde ‘vakje 31’ geeft het publiek de mogelijkheid de naam in te vullen van en te stemmen op een niet-geselecteerde presentator en/of presentatrice die voldoet aan bovenstaande voorwaarden.

Stemronde
Elke Zilveren Televizier-Ster 2011-verkiezing heeft één verkiezingsronde.

Het publiek kan stemmen via internet, alleen op de site TelevizierRing.nl. De stemperiode loopt van donderdag 1 september 2011 09.00 uur tot vrijdag 30 september 2011 12.00 uur.

De stemmen van medewerkers van omroeporganisaties, commerciële zenders en productiebedrijven, die via hun bedrijf stemmen, worden uit de uitslag geschrapt.

Iedere stemmer kan in de eerste verkiezingsronde maximaal één stem per man en één stem per vrouw uitbrengen. Het is mogelijk om vaker te stemmen, maar deze nieuwe stem overschrijft automatisch de eerder uitgebrachte stem.

Winnaar
De drie presentatoren en de drie presentatrices met de meeste stemmen worden genomineerd voor de Zilveren Televizier-Sterren 2011. De presentator en de presentatrice met de meeste stemmen winnen de Zilveren Televizier-Sterren.

De winnaars worden bekendgemaakt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala, dat op vrijdag 21 oktober 2011 door de Avro live wordt uitgezonden op Nederland 1.

Als na afloop van de verkiezing meerdere presentatoren en/of presentatrices een gelijk aantal stemmen hebben, kan het zo zijn dat er meer dan drie mensen per categorie genomineerd worden voor de Zilveren Televizier-Ster 2011.

En wanneer meerdere genomineerde presentatoren en/of presentatrices de meeste en een gelijk aantal stemmen hebben, winnen meerdere mensen de Zilveren Televizier-Ster 2011.

Notaris
De volledige verkiezing van de Zilveren Televizier-Sterren staat onder toezicht van een notaris. De notaris beoordeelt of de verkiezing eerlijk verloopt. Bij het minste of geringste vermoeden van fraude, kan de notaris het besluit nemen een aantal stemmen of zelfs een of meerdere personen uit de verkiezing te schrappen.

Methodieken die het stemverloop negatief beïnvloeden, zoals geautomatiseerde stemsystemen, leiden te allen tijde tot uitsluiting van de verkiezing. De notaris zal hierop streng toezien.

De notaris controleert het verloop van de verkiezing en maakt proces-verbaal op van de uiteindelijke uitslag.

Promotie
Het is omroepen, zenders, producenten, makers en fans toegestaan promotie te maken voor presentatoren en/of presentatrices.