2014

Hollands Hoop genomineerd voor Gouden Kalveren

Hollands Hoop genomineerd voor Gouden Kalveren

Hollands Hoop, de nieuwe dramaserie op NPO 2, maakt kans op maar liefst drie Gouden Kalveren, dat maakte de organisatie dinsdag bekend.

Hollands Hoop is de grote favoriet in de strijd om de Gouden Kalveren, althans die voor het beste televisiedrama. De serie maakt kans op belangrijkste Nederlanse filmprijs in de categoriën ‘Beste televisiedrama’, ‘Beste actrice Televisiedrama’ en ‘Beste acteur televisiedrama’. 

Genomineerden


Beste Geluid
Albert van Veenendaal & Erik Langhout voor Flat Earth 
Michiel de Boer voor Helium 
Wart Wamsteker voor De Poel 

Beste Muziek
Djurre de Haan voor Aanmodderfakker 
Christiaan Verbeek voor Helium 
Rowwen Hèze voor Hemel Op Aarde 

Beste Production Design
Elza Kroonenberg voor Aanmodderfakker 
Alfred Schaaf voor Hemel Op Aarde 
Kurt Loyens voor SOOF 

Beste Camera
Tibor Dingelstad voor Helium
Melle van Essen voor Jongens
Aage Hollander voor Nena 

Beste Montage
Boudewijn Koole voor HAPPILY EVER AFTER 
Axel Skovdal Roelofs voor Helium 
Marc Bechtold voor Soof

Beste Vrouwelijke Bijrol
Elise Schaap voor haar rol in Afscheid Van De Maan 
Lies Visschedijk voor haar rol in Hemel Op Aarde 
Willemijn van der Ree voor haar rol in Zomer 

Beste Mannelijk Bijrol
Ton Kas voor zijn rol in Jongens 
Bob Schwarze voor zijn rol in Supernova 
Steef Cuijpers voor zijn rol in Zomer 

Beste Actrice
Ariane Schluter voor haar rol in Lucia de B. 
Abbey Hoes voor haar rol in Nena 
Sigrid ten Napel voor haar rol in Zomer 

Beste Acteur
Gijs Naber voor zijn rol in Aanmodderfakker  
Jacob Derwig voor zijn rol in Het Diner 
Gijs Blom voor zijn rol in Jongens 

Beste Scenario
Anne Barnhoorn voor Aanmodderfakker  
Edward Stelder voor Hemel Op Aarde 
Saskia Diesing & Esther Gerritsen voor Nena 

Beste Regie
Michiel ten Horn voor Aanmodderfakker  
Mischa Kamp voor Jongens 
Saskia Diesing voor Nena

Beste Film
Aanmodderfakker  – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin Film 
Hemel Op Aarde – Pieter Kuijpers, Sander van Meurs, Iris Otten voor Pupkin Film 
Nena – Hanneke Niens, Hans de Wolf voor KeyFilm 

Beste Korte Documentaire
Jeroen van Velzen voor A Goat For A Vote 
Tijs Tinbergen & Jan Musch voor Meestv, Hoe De Koolmees Mij Gelukkig Maakt
Masha Novikova voor Oleg Klimov: Brieven Aan Jezelf

Beste Lange Documentaire
Tatjana Božic voor Happily Ever After 
Niels van Koevorden & Sabine Lubbe Bakker voor Ne Me Quitte Pas 
Karin Junger voor Sexy Money 

Beste Korte Film
Steven Wouterlood voor Alles Mag
Rob Lücker voor Kort! - Das Wad
Douwe Dijkstra voor Démontable

Beste Televisiedrama
Norbert ter Hall voor A’DAM – E.V.A. 2 
Dana Nechushtan voor Hollands Hoop 
Michiel van Erp voor Ramses 

Beste Actrice Televisiedrama
Elsie de Brauw voor haar rol in Duivelse Dillema's - Symbiose 
Kim van Kooten voor haar rol in Hollands Hoop  
Loes Schnepper voor haar rol in One Night Stand IX - Voor Emilia 

Beste Acteur Televisiedrama
Maarten Heijmans voor zijn rol in Ramses 
Marcel Hensema voor zijn rol in Hollands Hoop 
Mads Wittermans voor zijn rol in One Night Stand IX - Vrij

Ook de genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring zijn bekend.

Reageren