En Rail Away

Nog meer bezuinigingen-gedoe: de EO stopt met series en documentaires

2 december 2025 15:19 | actualiteiten | Door Irma Tomas

© EO
De EO maakte in het verleden mooie films en series zoals De Terugreis en De Joodse Raad, maar de omroep zegt dat dat in de toekomst niet meer kan vanwege de bezuinigingen. Ook de documentaire-afdeling moet eraan geloven.

De Publieke Omroepen moeten samen 160 miljoen bezuinigen en daarom komt er iedere week komt er nieuws binnen over geschrapte programma's. Waar vorige week BNNVARA en AVROTROS als aankondigden welke programma's na 2026 verleden tijd zullen zijn, is het nu de beurt aan de EO.

Rail Away

Behalve dramaseries, documentaires en films in het algemeen is er nog een grote titel het slachtoffer. We hebben het over Rail Away, het programma over markante spoorlijnen overal ter wereld. De reisserie bestaat al sinds 1996. Je zou ook kunnen concluderen dat na 30 jaar alle mooie spoorlijnen wel zo'n beetje bereden zijn. En anders is er altijd nog Rail Away TV op YouTube.

Nederland Zingt

EO-leden zullen tevreden zijn te horen dat De Verandering en Nederland Zingt wel blijven, al zullen zij het met iets minder geld moeten doen.

Meer over