Boetekleed aantrekken

Tom Waes overtuigt Eva-kijkers niet: 'In de ontkenningsfase'

27 mei 2025 21:40 | actualiteiten | Door Faye Heijnis

© Screenshot Eva (AVROTROS)
Nadat Tom Waes het boetekleed aantrok op de Vlaamse tv, deed-ie dat vanavond voor het eerst ook op de Nederlandse tv. Aan Eva Jinek de eer om de acteur en presentator het vuur aan de schenen te leggen. Dit vonden kijkers van het gesprek.

Tom werd maandag veroordeeld tot een rijverbod van drie maanden, alcoholslot en boete van 2500 euro. Ook moet hij opnieuw zijn theorie- en praktijkexamen afleggen. In het Vlaamse tv-programma De afspraak gaf hij al te kennen zich hier volledig bij neer te leggen en zich diep te schamen voor zijn actie om dronken achter het stuur te kruipen, met alle gevolgen van dien. Iets waarvoor hij in Eva opnieuw voor door het stof gaat, al overtuigt hij hier veel kijkers niet mee.

Tom Waes bij Eva Jinek

Sommigen vonden het interview in De afspraak weinig kritisch en dus was de hoop dat Eva kritischere vragen aan Tom zou stellen. Zo probeerde ze dieper in te gaan op het feit dat dit niet zijn eerste misstap was waar hij voor veroordeeld was in het verkeer. En toen ze hem op de man af vroeg of hij een alcoholprobleem heeft, was Tom stellig: nee. Maar daar zetten kijkers grote vraagtekens bij. "Een klassieke alcoholist in de ontkenningsfase", schrijft iemand. En: "De man is niet oprecht", klinkt het onder meer op X.

Genoeg excuses van Tom Waes?

Er klinkt ook ander geluid. Sommigen vinden dat de inmiddels veroordeelde Tom Waes nu wel genoeg het boetekleed heeft aangetrokken. "Hij heeft een fout gemaakt zoals velen doen, erg jammer, maar we moeten door!" Een ander geeft aan dat de 'grote Tom Waes apology tour nu wel voldoende uitgemolken is'. De conclusie: "Ik hoop dat hij er wat van geleerd heeft."

Je kunt het interview van Eva Jinek met Tom Waes hier terugkijken.

Meer over