Streaming

Terugblik op 'domino-mus'-incident in Het Beste van de Zero's: 'Wereldnieuws'

23 januari 2025 19:36 | amusement | Door Anton Noordink

© AVROTROS
In het AVROTROS-programma Het Beste van de Zero's wordt door BN'ers teruggeblikt op bijzondere momenten van zo'n twintig jaar geleden. Zo is daar bijvoorbeeld de 'domino-mus', die werd afgeschoten om het programma Domino Day te redden.

Onder andere presentatrice Nance blikt terug op de rel: 'We werden echt bedreigd in die tijd.'

Mus

Weet u het nog? Het was groot nieuws in 2005: de mus die werd doodgeschoten tijdens de voorbereidingen van Domino Day. Het hele jaar hadden tientallen bouwers de 4,3 miljoen dominostenen vakkundig neergezet in het Frisian Expo in Leeuwarden, toen een huismus op 14 november de hal invloog. De vogel raakte meerdere steentjes, waardoor er zo'n 23.000 stenen omvielen. De vogel werd diezelfde avond met een luchtbuks naar het hiernamaals geschoten. 

Media

Er volgde veel verontwaardiging in Nederland, onder leiding van radio-dj Ruud de Wild, zo is te zien in onderstaand fragment van Het Beste van de Zero's. Het NOS Journaal opende zelfs met het nieuws en de mus werd wereldnieuws. Presentatrice Nance, die Domino Day presenteerde, vertelt: 'Wij als presentatoren werden bedreigd, we mochten de deur niet meer uit en we werden onder bewaking naar de studio gebracht.' De mus werd uiteindelijk opgezet en is nog altijd te bewonderen in het Natuurhistorisch Museum Rotterdam.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door AVROTROS (@avrotros)

Waar is Het Beste van de Zero's te zien?

Het Beste van de Zero's is nu te streamen bij NPO Start.

Meer over