'Welkom bij Team Suzan & Freek!'

Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice

Vandaag 10:17 | amusement | Door Jef Willemsen

© Screenshot RTL 4

Na acht weken aan audities was The voice of Holland toe aan de Battles. Maar al halverwege de eerste ronde was er online fikse kritiek op dit onderdeel van de talentenjacht. Want, verlopen de zaken wel eerlijk?

Mediadeskundige Tina Nijkamp meent van niet en legt op Instagram de vinger op de zere plek.

‘Wat coachen ze nou?’

Nijkamp keek met stijgende verbazing naar de Battles waarbij de coaches voor het eerst hun talenten weer treffen na de Blind auditions. Na die eerste kennismaking volgt direct een reeks onderlinge duetten waarna de coaches zelf mogen kiezen wie ze van hun team willen behouden.

Volgens de oud-programmadirecteur van SBS gaat deze ronde qua format volledig mank. Ze vindt het raar en niet kloppend dat coaches blind bepalen wie tegen wie moet en dat niemand vooraf coaching krijgt.

Ook kan ze er niet bij dat coaches zelf mogen bepalen wie door mag: “Waarom niet de andere coaches? Voelt teveel voorbedacht zo en wat coachen ze nu helemaal?”

‘Verouderd format’

Niet lang daarna deelt Nijkamp een reactie van een volger die constateerde dat deze opzet niet anders is dan in voorgaande seizoenen: “Klopt, maar dit onderdeel was altijd al raar en het format is inmiddels 16 jaar oud. Jammer dat het nooit verbeterd is.”, antwoord Nijkamp die in haar tijd bij SBS bedankte voor The voice omdat het te duur zou zijn.

Het lijkt Nijkamp beter dat de coaches ook daadwerkelijk te zien zijn tijdens het begeleiden van hun talenten: “Nu hebben ze meteen een juryrol en dat klopt niet”, zo luidt haar conclusie.

Tina Nijkamp analyseert de fouten in het Battles-format
Tina Nijkamp analyseert de fouten in het Battles-format

Meer over