Kijkcijfers donderdag 12 maart 2026

De TV van gisteren: kijkers zijn getuige van bijzonder pijnlijke exits in De Verraders

Vandaag 08:04 | kijkcijfers | Door Faye Heijnis

© Jasper Suyk
In de eerste week van De Verraders kan er al veel gebeuren, zo bleek in de aflevering van donderdagavond. Een hoop gekonkel, maar ook ronduit pijnlijke exits.

En niet alleen bij de ronde tafel.

De Verraders

De getrouwen hebben nog geen verraders in de kraag kunnen vatten, maar een enkeling begint ze wel in de smiezen te krijgen. Maar goed, daar heeft de verbannen kandidaat van de derde aflevering van De Verraders natuurlijk niks aan. De gehele ronde tafel keerde zich unaniem tegen Thomas van der Vlugt, wat een hard gelag was voor de fanatieke getrouwe. Maar nog pijnlijker dan zijn verbanning? Dat was toch wel de exit van Danielle van Grondelle, die tijdens de proef haar een dubbele botbreuk opliep en daarom het programma moest verlaten. Er gebeurt dus genoeg, maar de kijkcijfers van De Verraders dalen. Waar het deze week met 710.000 kijkers aftrapte, waren er daar donderdagavond 557.000 van over.

Brunzyn in De Slimste Mens

In De Slimste Mens zagen 1.153.000 kijkers rapper Brunzyn als nieuwe uitdager. Aan enthousiasme geen gebrek. Hij had zelfs een shirt waar de tekst 'deze guy is echt slim' op prijkte, maar dat mocht allemaal niet baten. Cabaretier Martijn Crins en journalist Frank van Leeuwen waren hem de baas. Aan zelfspot geen gebrek over zijn verlies. "Ik ben officieel de allerdomste tatta", pent Brunzyn na afloop op Instagram. En hij trekt de belangrijke conclusie: "Meedoen is belangrijker dan winnen I guess."

Klinkt als een sekte

De documentaireserie van Israël van Dorsten, Klinkt als een sekte, maakte een voor NPO 3-standaarden vliegende start. 437.000 kijkers zagen de eerste aflevering van de reeks waarin Van Dorsten als ervaringsdeskundige in de wereld van sektes duikt en lotgenoten spreekt. Kijkers noemen de serie 'erg indrukwekkend'.

*De kijkcijfers in dit artikel komen van @tinanijkamp

Meer over