Kijkcijfers donderdag 19 juni 2025

De TV van gisteren: Humberto-kijkers zijn 'gezeik' Youp van 't Hek over BNNVARA beu

20 juni 2025 10:49 | kijkcijfers | Door Faye Heijnis

© Screenshot Humberto (RTL)
Een dag nadat Youp van 't Hek zijn relaas deed over het teleurstellende afscheidscadeau van BNNVARA in Opium op Oerol, deed de cabaretier dat gisteravond in Humberto nog eens dunnetjes over. Tot ergernis van kijkers.

Lang verhaal kort: Youp is zo verbolgen over het feit dat BNNVARA hem slechts een fles wijn en een kaartje met foutieve tekst als afscheidscadeau gaf, dat-ie het behoorlijk breed uitmeet in de media. Te beginnen bij Opium op Oerol, daarna nog even op Radio 538 en gisteravond dus ook op RTL 4, aan de talkshowtafel van Humberto Tan. Youp had ook iets moois en emotioneels te bespreken, namelijk de documentaire Leven na het Spelen, de monoloog die hij schrijft voor zijn vrouw, zijn gezondheid en het verlies van dierbare vrienden, maar desgevraagd dus ook weer die wijn-gate. En dat zijn meerderen van de 555.000 Humberto-kijkers al wel beu, zo laten ze weten op X.

De Oranjezomer

Op SBS6 trok Johnny de Mol ondertussen 721.000 kijkers voor De Oranjezomer; de hoogste score van de week. Op X uiten veel kijkers hun ongenoegen over tafelgast Alexander Pechtold, maar er klinken ook positieve geluiden. Zo vonden sommigen de uitzending, met verder onder anderen Tina Nijkamp, Jelte van der Goot en Pieter Cobelens, 'erg grappig'. "Eindelijk een leuke De Oranjezomer", klinkt het zelfs. En ondanks dat Johan Derksen deze week opnieuw kritiek uitte op Johnny als presentator van het programma, klinken er nu ook een positieve recensies.

Goedenavond Nederland en Meer Dan Verwacht

Welmoed Sijtsma en Sam Hagens hebben qua kijkcijfers juist een mindere week. Goedenavond Nederland was donderdagavond goed voor 364.000 kijkers. Minder dan verwacht en gehoopt, wellicht. Daarover gesproken: Meer Dan Verwacht, de geliefde realityserie over ouders met meerlingen, trok op de vroege avond van NPO 1 571.000 kijkers.

Bureau Onrecht

Met 399.000 kijkers is Bureau Onrecht lang geen kijkcijferkanon voor SBS6, maar de afleveringen worden geregeld wel druk nabesproken. Zo zijn kijkers kritisch op de vrouw die werd opgelicht met Pomeriaan-hondjes op Marktplaats. Over het format, meerdere cases in een aflevering, en Dennis van der Geest als presentator blijven kijkers positief.

*Alle kijkcijferdata in dit artikel zijn afkomstig van @tinanijkamp

Meer over