Demissionair premier Schoof gaat in debat met de fractievoorzitters tijdens de de Algemene Politieke Beschouwingen

8 september 2025 11:20 | kijktips | Door Esther Hut

© ANP
Op de dagen na Prinsjesdag reageren de fracties in de Tweede Kamer op de regeringsplannen voor komend jaar. Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen gaat demissionair premier Schoof in debat met de fractievoorzitters.

Daags na Prinsjesdag mogen de fracties in de Tweede Kamer vertellen wat ze vinden van de regeringsplannen voor volgend jaar.

Dick Schoof

Tijdens de rechtstreekse uitzending van de Algemene Politieke Beschouwingen, die twee dagen in beslag nemen, komen de fractievoorzitters aan het woord. Vervolgens mag demissionair premier Dick Schoof reageren, waarna het opnieuw de beurt is aan de fractievoorzitters. Die kunnen deze gelegenheid gebruiken om moties in te dienen en bijvoorbeeld te pleiten voor extra uitgaven.

Algemene Politieke Beschouwingen

Enkele weken na de Algemene Politieke Beschouwingen kijkt de Kamer nog eens extra naar de centen in de Algemene Financiƫle Beschouwingen. Dit jaar is de tijd daarvoor krap, want door de naderende verkiezingen zal de Tweede Kamer vanaf 3 oktober niet meer vergaderen.

Wanneer is Algemene Politieke Beschouwingen op televisie te zien?

Algemene Politieke Beschouwingen is op woensdag 17 september 2025 om 10:10 uur te zien op NPO 1.

Meer over