Brieven aan Hueting

De nieuwe serie Brieven aan Hueting met Erik Dijkstra van start op NPO 3

NPO 2 - woensdag 28 januari om 20:30

© NPO 2
In 1969 getuigde Joop Hueting op tv over de verzwegen oorlogsmisdaden in Nederlands-Indië. Na de uitzending klommen honderden kijkers in de pen. In deze nieuwe serie, genaamd Brieven aan Hueting, gaat Erik Dijkstra op zoek naar de schrijvers.

Als dienstplichtig soldaat was Joop Hueting in 1947 onderdeel van de politionele acties in Nederlands-Indië. Hij was er getuige van executies, mishandelingen en andere oorlogsmisdaden, maar de pers was niet geïnteresseerd in zijn getuigenis. Pas eind jaren 60 lukte het Hueting om zijn verhaal naar buiten te brengen in interviews voor de Volkskrant en tv-actualiteitenrubriek Achter het nieuws. Na de uitzending stroomden er bij de VARA honderden brieven van kijkers binnen.

Brieven aan Hueting

In de nieuwe serie Brieven aan Hueting heropent Erik Dijkstra de dozen met brieven om op zoek te gaan naar de schrijvers en hun nabestaanden. Via gesprekken met kinderen van veteranen ontstaat een indruk van de gevolgen van het zwijgen over Indië en de impact van Huetings onthullingen.

Wanneer is Brieven aan Hueting op televisie te zien?

Brieven aan Hueting is op woensdag 28 januari 2026 om 20:25 uur te zien op NPO 2.

Meer over