Close up

Sadeck Berrabah krijgt de spotlights op zich gericht in Close Up-documentaire Het Sadeck-effect

NPO 2 - dinsdag 2 december om 22:40

© AVROTROS

Danser en choreograaf Sadeck Berrabah maakt in zijn werk veel gebruik van wiskunde en geometrische patronen. Deze Close Up-documentaire laat zien hoe hij zich voorbereidt op de première van zijn eerste grote voorstelling.

De Frans-Algerijnse danser en choreograaf Sadeck Berrabah is gefascineerd door wiskunde. Die fascinatie verwerkt hij in zijn eigen bewegingstaal, waarin geometrische patronen een belangrijke rol spelen. Het leverde hem de bijnaam ‘de Leonardo da Vinci van de dans’ op.

Sadeck Berrabah

In 2017 brak Berrabah internationaal door toen Shakira hem vroeg te dansen in een videoclip. Later was hij onder meer te zien in een modeshow van schoenenontwerper Christian Louboutin en in 2024 trad Berrabah op tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs.

Het Sadeck-effect

De documentaire Het Sadeck-effect volgt hem tijdens de voorbereidingen op zijn eerste grote voorstelling Murmuration. De film toont onder meer hoe Berrabah een concept van enkele minuten omzet naar een show van een uur.

Wanneer is Close up op televisie te zien?

Close up met daarin de docu Het Sadeck-effect is op dinsdag 2 december 2025 om 22:40 uur te zien op NPO 2.

Meer over