De geknipte gast

Henk ten Cate neemt plaats op de kappersstoel in De Geknipte Gast

NPO 2 - vrijdag 10 oktober om 21:05

© Nozem Films
Niet als voetballer, maar als voetbaltrainer bloeide Henk ten Cate op: successen bij Eredivisieclubs, landstitels met Barcelona. Deventenaar Ozcan Akyol zal in De Geknipte Gast zeker vragen naar Ten Cates tijd bij 'zijn cluppie': Go Ahead Eagles.

Henk ten Cate neemt plaats op de kappersstoel.

Henk ten Cate

Özcan Akyol bevraagt hem over diens imposante voetbalcarrière. Die niet zozeer tot bloei kwam als speler (bij clubs als Vitesse en Heracles), maar pas toen hij trainer werd. Onder zijn leiding eindigden Sparta, Vitesse en NAC bij de bovenste tien in de eredivisie.

Het buitenland lonkte, en als assistent-trainer werd Ten Cate met FC Barcelona twee keer landskampioen. In 2006 dong PSV naar zijn gunsten, maar Amsterdammer Ten Cate zei alleen terug te keren naar Nederland als Ajax belde. En de hoofdstedelijke voetbalclub belde inderdaad!

Özcan Akyol

Akyol zal, als rasechte Deventenaar, Ten Cate zeker vragen naar zijn tijd bij Go Ahead Eagles. Hij voetbalde bij deze club uit Deventer en startte er zijn trainersloopbaan.

Wanneer is De Geknipte Gast te zien op tv?

De Geknipte Gast is elke vrijdagavond om 21:05 uur te zien op NPO2.

Meer over