De kinderen van de jodenboerderij

De tweedelige documentaire De Kinderen van de Jodenboerderij maakt zijn opwachting op NPO 2

NPO 2 - zaterdag 21 februari om 20:30

© NTR
Tijdens de Duitse bezetting bood de boerderij van de familie Bogaard in Nieuw-Vennep een onderduikplek aan soms wel zeventig mensen tegelijk. In dit tweeluik, getiteld De Kinderen van de Jodenboerderij, vertellen vijf toenmalige onderduikkinderen hun verhaal.

Tijdens de Duitse bezetting was de boerderij van de familie Bogaard in Nieuw-Vennep een drukke onderduikplek. Soms zaten er wel zeventig mensen tegelijk verscholen op het perceel, veelal Joodse gezinnen die zo voorkwamen dat ze op transport werden gezet.

De Kinderen van de Jodenboerderij

De tweedelige documentaire De kinderen van de jodenboerderij vertelt het verhaal van deze unieke onderduikplek aan de hand van foto's, filmbeelden en de getuigenissen van vijf mensen die als kind enige tijd hebben doorgebracht bij de Bogaards.

Op hoge leeftijd vertellen ze hoe patriarch Johannis Bogaard sr. het helpen van de Joden als een opdracht van God zag en zich beschermd waande. Omdat het bestaan van de onderduikplek in de omgeving bepaald geen geheim was, moest het vroeg of laat wel verkeerd gaan.

Wanneer is De Kinderen van de Jodenboerderij op televisie te zien?

De eerste aflevering van De Kinderen van de Jodenboerderij zie je op zaterdag 21 februari 2026 om 20:30 uur op NPO 2.

Meer over