In 2012 werd een op de vijf burgemeesters bedreigd. Vorig jaar is dat aantal gestegen naar 80 procent, zo bleek uit een enquête van het AD. Dat gaat om onlinehaatberichten, maar ook om fysieke aanvallen en gps-trackers onder de dienstauto.
Coen Verbraak
Journalist Coen Verbraak praat met bestuurders en misdaadjournalisten over de manier waarop vertegenwoordigers van onze rechtsstaat onder vuur liggen. Zo liet Sjors Fröhlich op de radio weten dat hij dit als burgemeester ook ervaart: "Mensen zien jou als het gezicht van de overheid en dat is niet altijd gezellig."
De Wankelende Rechtsstaat
Dit is de laatste aflevering van deze reeks. Verbraak spreekt ook hierin met John van den Heuvel, Paul Vugts, Ferd Grapperhaus, Ulyssee Ellian, Bram Moszkowicz, Natacha Harlequin, Nico Meijering en Fröhlich.
Wanneer is De Wankelende Rechtsstaat op televisie te zien?
De slotaflevering van De Wankelende Rechtsstaat is op maandag 26 mei 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.