Dit is een Engels gesproken Nederlandse film die zich helemaal afspeelt in Amsterdam.
Do Not Disturb
Do Not Disturb schetst een beeld van Amsterdam waar de VVV en de gemeenteraad niet om zullen juichen. "We gaan naar Sodom en Gomorra", klaagt Jennifer Tilly als ze per vliegtuig Amsterdam nadert. "De vrouwen zitten daar in etalages en alles mag. Ik heb het zelf op tv gezien!"
Ondanks deze bedenkingen gaat ze toch met haar man (William Hurt) en dochtertje (Francesca Brown) naar Hotel de l'Europe in Amsterdam.
Hun dochter Melissa, die niet kan praten, raakt zoek in de gangen van het hotel en is getuige van een moord. De moordenaars zetten de achtervolging op haar in. Het meisje zwerft door de straten.
Dick Maas
Do Not Disturb was de eerste Engelstalige film van regisseur Dick Maas. In de Verenigde Staten verscheen de film onder de titel Silent Witness op dvd. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de film daar ook een bioscooprelease zou krijgen.
Twee jaar later waagde Maas zich opnieuw aan een Engelstalige productie met Down, de remake van zijn eigen De Lift. Een echte Hollywoodcarrière bleef helaas wel uit.
Wanneer is Do Not Disturb op televisie te zien?
Do Not Disturb is op dinsdag 2 december 2025 om 22:30 uur te zien op RTL 7.