Een jaar in de Alpen

Carrie ten Napel trekt door de bergen in Een Jaar in de Alpen

NPO 2 - zondag 5 oktober om 20:20

© Omroep MAX
Carrie ten Napel onderzoekt in Een Jaar in de Alpen of de bergketen de toeristenstroom nog aankan. Het geeft haar een dubbel gevoel. “Als ik niet ga, blijft de rest heus wel komen. En veel Oostenrijkers leven juist van het toerisme.”

De Alpen zijn geliefd onder de toeristen, maar kan de bergketen al die hordes mensen nog wel aan? Dat is de vraag die Carrie ten Napel stelt in Een Jaar in de Alpen.

Carrie ten Napel

“Zoveel mensen in zo’n klein gebied is belastend. Net zoals de uitstoot van al die auto’s die daarheen rijden voor een weekje skipret.” Ze steekt daarbij de hand in eigen boezem. “Afgelopen januari ging ik met mijn gezin op wintersport. Het was heel druk op de skipistes. Plots besefte ik hoe het gebied wordt geteisterd door de mens. Het deed me pijn, maar tegelijkertijd dacht ik: het maakt niet uit of ik niet kom, want de rest komt toch wel. En de Oostenrijkers vinden dat het kan, want zij moeten het van de toeristen hebben. Je steekt toch je hoofd in het zand. Of in dit geval: in de sneeuw.”

Meer over