Eindstreep in zicht in Laat Mij Maar Lopen

20 augustus 2018 11:15 | kijktips | Door Irma Tomas

© Roland J. Reinders - MAX
In de laatste aflevering van Laat mij maar lopen houden de pelgrims het niet droog; voor het eerst sinds de start van hun camino moeten de regenjassen aan.

Over een paar dagen komt het zevental aan op hun bestemming. Maar voordat het zover is, wacht hen nog een flinke klim. Vooral San laat zich daardoor niet uit het veld slaan: zingend bereikt hij de kathedraal in Santiago de Compostella. Hij heeft alle reden om vrolijk te zijn. Door deze lange tocht te maken, kon hij het overlijden van zijn ouders een plekje geven. "Tijdens het lopen raakte ik verdwaald. Het was laat, benauwd, ik zat er helemaal doorheen. Toen kwam alles eruit. Dat luchtte enorm op. Ik zou iedereen aanraden de Camino te lopen, want allemaal hebben we wel iets om te verwerken."

Mariska Hulscher

De bedenker van Laat mij maar lopen is Mariska van der Klis, beter bekend als Mariska Hulscher. Ze is zelf een fervent loopster van pelgrimstochten en kwam tijdens een van haar wandeltochten op het idee voor het programma. “Het bijzondere van het lopen van een camino is dat het, naast de enorme lichamelijke inspanning, ook heel ontspannend werkt, bijna verlichtend. Je loopt in de prachtige natuur, geniet van intens lekker eten en drinken en ontmoet zo veel bijzondere mensen met indrukwekkende levensverhalen.” De deelnemers aan dit Omroep MAX-programma hebben bij de finish 500 kilometer in de benen zitten.