Heimwee naar Schokland

Heimwee naar Schokland met Huub Stapel en Eva Vriend maakt zijn opwachting op NPO 2

NPO 2 - woensdag 3 december om 22:20

© Sander Mulkens
Nu valt het nauwelijks op. Schokland is een kleine verhoging in het platte polderland. Tot de drooglegging van de Noordoostpolder in 1942 was het een eiland. Huub Stapel vertelt in Heimwee naar Schokland het tragische verhaal van de bewoners.

Huub Stapel en Eva Vriend gingen al eerder op stap. De acteur die tegenwoordig ook veel geschiedkundige programma's presenteert en de historica maakten Eens Ging hier de Zee te Keer en Het Nieuwe Land. Daarin bezochten ze al het voormalige Zuiderzee-eiland Schokland dat op de Werelderfgoedlijst van Unesco staat.

Heimwee naar Schokland

Samen ontrafelen ze nu het complete verhaal van dit eiland. Van de bewoners die tegen de zee streden en in 1855 en 1859 hun eiland moesten verlaten. De bewoners zochten een nieuw thuis, maar voelden zich nergens welkom.

Zelfs ruim anderhalve eeuw later blijken de nazaten van de oorspronkelijke Schokkers nog heimwee te hebben naar hun eiland. Uitgangspunt van de vierdelige serie Heimwee naar Schokland is Vriends boek Het eiland van Anna.

Wanneer is Heimwee naar Schokland op televisie te zien?

Heimwee naar Schokland is vanaf 3 december 2025 iedere woensdag om 22:20 uur te zien op NPO 2.

Meer over