Het echte leven in de dierentuin

Het Echte Leven in de Dierentuin besteedt aandacht aan een door Diergaarde Blijdorp bedachte methode

NPO 1 - zaterdag 14 juni om 20:30

© NTR
Wereldwijd zijn er alarmerende berichten over koraal dat massaal verkleurt. In Diergaarde Blijdorp is een methode ontwikkeld om visseneitjes te vangen en opnieuw uit te zetten, zo blijkt in Het Echte Leven in de Dierentuin

Een koraalrif is een levend organisme dat behalve de koraalpoliepjes bestaat uit allerlei soorten algen en vissen. Die hebben elkaar nodig en in Diergaarde Blijdorp is een methode ontwikkeld om meer vissen bij het koraal te krijgen.

Diergaarde Blijdorp

Initiatiefnemer Sander van Lopik experimenteerde in het Oceanium, het grote aquarium van de dierentuin, met manieren om visseneitjes op te vangen. Bijvoorbeeld van de doktersvis. Die eitjes zijn vervolgens weer elders uitgezet.

Het bleek te werken en nadat de methode verfijnd was, is het toegepast op de koraalriffen bij Bonaire. Dat is de open zee en geen gecontroleerde omgeving, maar ook daar bleek het succesvol. Zozeer zelfs dat de proef wordt uitgebreid en de opgevangen eitjes over een groter gebied worden uitgezet.

Wanneer is Het Echte Leven in de Dierentuin op televisie te zien?

Het Echte Leven in de Dierentuin zie je iedere zaterdag om 20:30 uur bij NTR op NPO 1.

Meer over