Aan het eind van de oorlog is Nederland in tweeën gescheurd. De geallieerden hebben het zuiden bevrijd. Daar hangen de vlaggen uit en heerst een feeststemming. Boven de grote rivieren is het nog oorlog en voeren de Duitsers een schrikbewind.
Daan Schuurmans
Verteller Daan Schuurmans is bij het bombardement op Nijmegen op februari 1944. De Amerikanen laten die middag honderden bommen vallen. Het doel was het stationsterrein, om op die manier de Duitsers te verzwakken. Een groot deel van de brisantbommen viel echter in het centrum van de stad, met ongeveer achthonderd slachtoffers tot gevolg.
Operatie Market Garden
Daarnaast is Daan Schuurmans bij Operatie Market Garden, zeven maanden later. Met een grootscheepse aanval proberen de geallieerden strategische bruggen over de Waal in bezit te krijgen.
Wanneer is Het Verhaal van Nederland - de Tweede Wereldoorlog op televisie te zien?
Deze aflevering van Het Verhaal van Nederland - de Tweede Wereldoorlog is op woensdag 29 april 2026 om 20:35 uur te zien op NPO 1.