Indiana Jones and the Dial of Destiny

NET 5 zendt de actie-avonturenfilm Indiana Jones and the Dial of Destiny voor het eerst uit

NET 5 - zondag 21 september om 20:00

© Lucasfilm
In Indiana Jones and the Dial of Destiny mag Harrison Ford nog een laatste keer in de huid kruipen van een van de meest iconische filmpersonages.

Het is 1969. Indiana Jones staat op het punt met pensioen te gaan als universiteitsprofessor in New York, zijn gloriedagen als archeoloog lijken ver achter hem te liggen.

Indiana Jones and the Dial of Destiny

Maar dan vraagt zijn Britse peetdochter Helena (Phoebe Waller-Bridge) hem om hulp bij het opsporen van een eeuwenoud mechanisme.

De zoektocht wordt bemoeilijkt wanneer ook een nazi achter dit artefact aanzit.

Feest der herkenning

Jarenlang waren er geruchten over een mogelijk vijfde deel in de Indiana Jones-reeks. Fans van het eerste uur bleven hopen op een nieuw avontuur van dr. Jones, al rees de vraag of Harrison Ford, die een van de meest iconische personages uit de filmgeschiedenis al vier keer eerder vertolkte, nog te porren zou zijn voor een terugkeer.

Na talloze herschrijvingen en meerdere keren uitgestelde opnamen was het in 2023 eindelijk zover. De toen tachtigjarige Ford verscheen glimmend op de rode loper bij de première van Indiana Jones and the Dial of Destiny.

Phoebe Waller-Bridge

Phoebe Waller-Bridge (bekend van de serie Fleabag) blijkt een frisse en slimme toevoeging aan de cast. Als gewiekste tegenspeler van Ford zet ze een rol neer vol lef, intelligentie en humor.

De film bevat alle vertrouwde ingrediënten: uitzinnige achtervolgingen, magische gebeurtenissen, sprookjesachtige locaties en een flinke dosis zelfspot. Natuurlijk ontbreekt de iconische filmmuziek van John Williams, die bijna iedereen moeiteloos kan meeneuriën, ook niet.

Wanneer is Indiana Jones And the Dial of Destiny op televisie te zien?

Indiana Jones And the Dial of Destiny is op zondag 21 september 2025 om 20:00 uur te zien op NET 5.

Meer over