De kleine egeltenrek lijkt op een egel, maar is dat niet. Het beestje komt voor in de bossen aan de zuidwestkant van het Afrikaanse eiland Madagaskar. Het is een bijzondere soort, want de tenrek is het enige zoogdier dat met zijn stekels kan communiceren.
Egeltenrek
Boven op zijn rug zit een groepje afwijkende en hardere stekels van ongeveer twee centimeter lang. Die kan het dier tegen elkaar wrijven, waarbij een geluid ontstaat. Een beetje vergelijkbaar met krekels die hun poten tegen elkaar wrijven.
Het geluid is zo hoog dat mensen het niet horen. Daarom nam de filmploeg het op met een apparaat dat vleermuizengeluid detecteert. Volgens wetenschappers zou het naast communicatie ook van pas kunnen komen bij echolocatie in het donker. Dan jaagt de tenrek op insecten.
Wanneer is Mammals op televisie te zien?
Deze aflevering van Mammals is op zondag 24 augustus 2025 om 19:25 uur te zien op NPO 2.