Meekijken op Pinkpop

12 juni 2018 23:02 | kijktips | Door Irma Tomas

© Bart Heemskerk
Eric Corton, Eva Cleven, Michiel Veenstra en Frank van der Lende presenteren live vanuit Landgraaf de hoogtepunten van de afgelopen twee dagen Pinkpop. Met reportages, interviews en natuurlijk livemuziek.
Speciaal voor de thuisblijvers presenteert de NPO in Pinkpop 2018 vanaf het festivalterrein de hoogtepunten van de afgelopen twee dagen. Presentatoren Eric Corton, Eva Cleven, Michiel Veenstra en Frank van der Lende maken reportages en interviews voor en achter de schermen, maar de hoofdmoot van deze ruim drie uur durende uitzending is natuurlijk livemuziek. Gisteren stonden onder andere Bløf, Snow Patrol, Lil’ Kleine en afsluiter Pearl Jam op het podium. De band rond frontman Eddie Vedder speelde hier eerder in 1992 en 2000. Vandaag registreerden de camera’s onder meer Miss Montreal, Nothing But Thieves en The Script. Foo Fighters sluit de dag op het hoofdpodium af. Als de band er toestemming voor geeft, pikken we live nog een stukje mee van hun optreden.

Jong en oud

Vorig jaar kreeg Pinkpop weinig lovende kritieken in de pers. Grote bands zoals Green Day en Kings of Leon maakten amper indruk en de verjongingsslag die het festival inzette met acts als Justin Bieber en Martin Garrix voelde onwennig. Het festival had ook al pech in de aanloop. Beoogde headliners als Pearl Jam en Foo Fighters haakten voortijdig af. Deze topbands, beide afkomstig uit de grungestroming van begin jaren 90, zijn er dit jaar wel. Dat, gecombineerd met jonge helden zoals Ronnie Flex en de indrukwekkend muzikale Bruno Mars als afsluiter op zondag, belooft veel goeds voor deze 49e editie.