Sir David Attenborough blaast vandaag honderd kaarsjes uit. Dat eeuwfeest van de bekendste natuurfilmer ter wereld wordt gevierd met zijn laatste film Ocean.
Ocean
Ocean is een natuurdocumentaire over de schoonheid van de oceanen, maar ook over de bedreigingen zoals overbevissing en klimaatverandering. De eerste beelden zijn gruwelijk: schildpadden en dolfijnen die vast komen te zitten in netten en koraal waarvan een groot deel is verbleekt.
David Attenborough
David Attenborough sombert niet alleen, hij biedt ook hoop: 'Waar de oceaan tijd krijgt, herstelt de onderwaterwereld sneller dan we durfden hopen.'
Attenborough zocht in zijn jeugd al naar libellen, slangen en fossielen, toch werd hij bij toeval natuuricoon. Hij viel in toen een presentator ziek was en de rest is geschiedenis.
Wanneer is Ocean with David Attenborough op televisie te zien?
Ocean with David Attenborough is op vrijdag 8 mei 2026 om 19:30 uur te zien op National Geographic.