De 500 meter is het terrein van de Nederlandse Femke Kok.
Femke Kok
De 25-jarige Friezin is sinds februari 2024 ongeslagen op haar favoriete afstand en won liefst 23 wedstrijden op rij. Bovendien werd ze driemaal achter elkaar wereldkampioen en reed ze een nieuw wereldrecord.
De 25-jarige Friezin is sinds februari 2024 ongeslagen op haar favoriete afstand en won liefst 23 wedstrijden op rij. Bovendien werd ze driemaal achter elkaar wereldkampioen en reed ze een nieuw wereldrecord. Kok benaderde de magische 36-seconden-grens tot op negen honderdste.
Jutta Leerdam
Na Femke Kok was Erin Jackson dit seizoen het snelst, maar zij volgt op meer dan een halve seconde van Kok. Ook de Japanse Yukino Yoshida, de Zuid-Koreaanse Lee Na-hyun en de andere Nederlandse deelnemers Jutta Leerdam en Anna Boersma zullen al heel blij zijn met zilver.
Wanneer kun je de 500 meter schaatsen van de Olympische Spelen op tv volgen?
De 500 meter zie je op zondag 15 februari 2026 vanaf 17:00 uur op NPO 1