Olympische Winterspelen

Olympische Spelen 2026: Suzanne Schulting moet (mogelijk) aan de bak op de ploegenaflossing

NPO 1 - woensdag 18 februari om 21:05

© ANP / Sem van der Wal
Het gebeurt zelden dat sporters meedoen aan verschillende sporten. Schaatsster en shorttrackster Suzanne Schulting brengt daar dit jaar mogelijk verandering in.

Een olympische medaille winnen in twee sporten is voor weinig atleten weggelegd. En al helemaal tijdens hetzelfde olympische toernooi.

Suzanne Schulting

Er is een kans dat Suzanne Schulting op deze woensdag 18 februari in actie komt tijdens de aflossing van de shorttrackvrouwen.

Jorien ter Mors

Uniek voor een Nederlandse sporter zou dit huzarenstukje niet zijn: Jorien ter Mors, die tegenwoordig shorttrackanalist is voor de NOS, won in 2018 tijdens de Spelen van Pyeongchang goud op de 1000 meter langebaan en voegde daar een bronzen plak op de aflossing van het shorttrack aan toe.

De Tsjechische Ester Ledecká deed het op diezelfde Spelen nog verrassender: zij won ski- én snowboardgoud.

Wanneer kun je de ploegenaflossing van de Olympische Spelen op tv volgen?

De ploegenaflossing zie je op woensdag 18 februari 2026 vanaf 20:50 uur op NPO 1, Eurosport en HBO Max.

Lees hier alles over de Olympische Winterspelen 2026

Meer over