De openingsceremonie van de Paralympische Spelen was in een 2000 jaar oud amfitheater in Verona, de sluitingsceremonie in het Stadio Olimpico del Ghiaccio dat gebouwd werd voor de Spelen van 1956.
Stadio Olimpico del Ghiaccio
Destijds werd de hal gebruikt voor het kunstschaatsen, deze Spelen vond curling hier plaats. Wellicht dat filmliefhebbers de hal herkennen uit de Bondfilm For Your Eyes Only van een scène waarin de geheimagent belaagd wordt door moordlustige ijshockeyers.
Alle ploegen en individuele sporters vieren hun deelname en eventuele medailles. Ook wordt de vlag doorgegeven aan de organisatoren van de volgende Olympische Winterspelen. Die zullen in 2030 plaatsvinden in de Franse Alpen, onder andere in Courchevel (alpineskiën) en La Plagne (bobslee, rodelen, skeleton).
Wanneer is Paralympische Winterspelen op televisie te zien?
De sluitingsceremonie van de Paralympische Winterspelen is op zondag 15 maart 2026 om 22:45 uur te zien op NPO 1.