De Amerikanen weten er sinds de Vietnamoorlog over mee te praten: in de jungle van Zuidoost-Azië is het niet eenvoudig om rebellen te vinden en uit te schakelen. En de rebellen in Myanmar zijn inmiddels talrijk en goed bewapend in hun strijd tegen de militaire dictatuur.
Ruben Terlou en Bruce Amende
Journalist Ruben Terlou bevindt zich in dit laatste deel van Ruben en de Verborgen Strijd van Myanmar inmiddels met zijn cameraman Bruce Amende in het gebied waar het KNDF-rebellenleger de macht in handen heeft. De leider van deze groep strijdt voor vrijheid en gelijkheid voor iedereen.
De veelal jonge opstandelingen proberen het moreel hoog te houden door strijdliederen te zingen. Ook is er een rapper die zingt over de vijand. Gedeserteerde regeringssoldaten hebben zich bij hen aangesloten.
Wanneer is Ruben en de Verborgen Strijd van Myanmar op televisie te zien?
De slotaflevering van Ruben en de Verborgen Strijd van Myanmar is op zondag 23 november 2025 om 20:15 uur te zien op NPO 2.