Studio sport live: Marathon van Londen

Weet Sifan Hassan indruk te maken tijdens de Marathon van Londen 2025?

NPO 1 - zondag 27 april om 10:00

© Kirill KUDRYAVTSEV / AFP
De marathon van Londen heeft een sterk deelnemersveld met Nederlandse kanshebbers. Sifan Hassan is olympisch kampioen en won deze marathon in 2023. Abdi Nageeye finishte in 2024 als eerste in New York en Rotterdam.

Bij de recreanten is de marathon van Londen populair vanwege het toeristische parcours door de binnenstad met een finish voor Buckingham Palace. Er waren 50.000 startplaatsen, maar tien keer zo veel aanmeldingen.

Marathon van Londen

Bij de professionals is Londen populair vanwege de snelle tijden. Het parcoursrecord ligt maar net boven het wereldrecord. Geen wonder dat er olympisch kampioenen, wereldrecordhouders en titelverdedigers aan de start staan.

Sifan Hassan en Abdi Nageeye

Bij de vrouwen neemt olympisch kampioen Sifan Hassan het op tegen onder anderen titelverdedigster Peres Chepchirchir en wereldrecordhoudster Ruth Chepng'etich. Het mannenstartveld is nog sterker. Nederlander Abdi Nageeye is een outsider, terwijl hij in 2024 New York én Rotterdam won. Favorieten zijn Tola, Sawe, Munyao en Kiplimo.

Wanneer is Studio Sport Live: Marathon van Londen op televisie te zien?

Studio Sport Live: Marathon van Londen is op zondag 27 april 2025 om 10:00 uur te zien op NPO 1.

Meer over