Teun op de Biblebelt

Teun Kapitein en Lisa brengen een bezoekje aan Goeree-Overflakkee in Teun op de Biblebelt

NPO 1 - donderdag 27 november om 21:35

© EO
Teun en Lisa zijn in deze aflevering van Teun op de Biblbelt op Goeree-Overflakkee, een eiland in het uiterste zuiden van Zuid-Holland. Ze gaan daar aan de slag in het animatieteam van een christelijk vakantiepark. Tijdens een braderie speelt Teun veilingmeester.

Teun en Lisa zijn in Teun op de Biblebelt aanbeland op Goeree-Overflakkee. Ze gaan daar aan de slag bij het animatieteam van een christelijk vakantiepark en tijdens een braderie speelt Teun veilingmeester.

Goeree-Overflakkee

Eén ding moeten ze in ieder geval niet doen: zeggen dat ze in Zeeland zijn. Het eiland hoort bij Zuid-Holland, en daar zijn de bewoners trots op. De Goereërs en de Flakkeeërs hebben een heel eigen cultuur, met een eigen dialect en eigen woorden. Daar zitten fraaie exemplaren bij, zoals ‘vrommekieker’, ‘knetterbiele’ en ‘ammekoarefiets’.

Mochten Teun en Lisa op het strand van Ouddorp in de ‘achteruitkijkspiegel’ van hun golfkarretje twee mensen met een ‘kettingzaag’ op een ‘tandem’ zien, dan weten ze in ieder geval hoe ze dat in het Flakkees moeten zeggen.

Wanneer is Teun op de Biblebelt op televisie te zien?

De vijfde aflevering van Teun op de Biblebelt is op donderdag 27 november 2025 om 21:30 uur te zien op NPO 1.

Meer over