Albanië heeft geen rijke wielerhistorie. Toch mag het Balkanland de komende drie dagen het profpeloton verwelkomen: de Giro d'Italia maakt een uitstapje naar de overburen aan de andere kant van de Adriatische Zee. De ronde begint met een 162 kilometer lange rit van Durrës naar Tirana. Op weg naar de hoofdstad drie flinke heuvels.
Wout van Aert
Klassiekerspecialisten als Mads Pedersen, Tom Pidcock en Wout van Aert zijn kanshebbers op de eerste roze leiderstrui. Mocht die inderdaad om de schouders van dit type renner belanden, dan zou die daar best even kunnen blijven. De eerste bergrit staat pas over een week op het programma.
De voornaamste kanshebbers op de eindoverwinning zijn Primoz Roglic en Juan Ayuso. Karsten Kroon en Jeroen Vanbelleghem verzorgen het commentaar.
Wanneer is Wielrennen: Giro d'Italia (m) op televisie te zien?
Wielrennen: Giro d'Italia (m) is op vrijdag 9 mei 2025 om 13:00 uur te zien op Eurosport 1.