2024

Dit zijn de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen in Parijs

8 juli 2024 14:44 | sport | Door Irma Tomas

© ANP
Welke Nederlandse deelnemers strijden vanaf 26 juli om de medailles op de Olympische Spelen in Parijs? Dit zijn de kanshebbers.

3x3 basketbal

Jan Driessen
Dimeo van der Horst
Arvin Slagter
Worthy de Jong

Atletiek

Vrouwen
Femke Bol: 400m horden
Sifan Hassan: 1500m, 5000m, 10.000m, marathon
Lieke Klaver: 400m
Maureen Koster: 5000m
Anne Luijten: marathon
Emma Oosterwegel: meerkamp
Cathelijn Peeters: 400m horden
Jessica Schilder: kogelstoten
Maayke Tjin A-Lim: 100m horden
Diane van Es: 10.000m
Jorinde van Klinken: discuswerpen, kogelstoten
Anouk Vetter: meerkamp
Nadine Visser: 100m horden

Mannen
Liemarvin Bonevacia: 400m
Khalid Choukoud: marathon
Niels Laros: 1500m
Abdi Nageeye: marathon
Nick Smidt: 400m horden
Sven Roosen: meerkamp

Baanwielrennen

Mannen
Roy van den Berg (teamsprint)
Harrie Lavreysen (teamsprint, keirin, sprint) (foto)
Jeffrey Hoogland (teamsprint, keirin, sprint)
Jan Willem van Schip (madison, omnium)
Yoeri Havik (madison)

Vrouwen
Kyra Lamberink (teamsprint)
Hetty van de Wouw (teamsprint, keirin, sprint)
Steffie van der Peet (teamsprint, keirin, sprint)
Maike van der Duin (madison, omnium)
Lisa van Belle (madison)

Badminton

Selena Piek (gemengd dubbel)
Robin Tabeling (gemengd dubbel)

Beachvolleybal

Katja Stam & Raïsa Schoon (vrouwen)

Mannen
Stefan Boermans & Yorick de Groot (mannen)
Steven van de Velde & Matthew Immers (mannen)

BMX

Mannen
Jaymio Brink

Vrouwen
Laura Smulders 
Merel Smulders 
Manon Veenstra 

Boksen

Chelsey Heijnen (vrouwen -60 kg)

Breaking

Vrouwen
India Sardjoe 

Mannen
Lee-Lou Demierre 
Menno van Gorp 

Golf

Anne van Dam 
Joost Luiten

Handbal

Vrouwenteam

Handboogschieten

Steve Wijler (mannen individueel en mixed team)
Senna Roos (reserve mannen)

Gaby Schloesser (vrouwen individueel en team)
Laura van der Winkel (vrouwen individueel en team)
Quinty Roeffen (vrouwen individueel en team)
Fleur van de Ven (reserve vrouwen)
De vrouwelijke deelnemer aan de mixed teamwedstrijd wordt ter plaatse bepaald.

Hockey

Vrouwenteam

Mannenteam

Judo

Vrouwen
Julie Beurskens (-57 kilogram)
Sanne van Dijke (-70 kilogram)
Marit Kamps (+78 kilogram)
Joanne van Lieshout (-63 kilogram)
Guusje Steenhuis (-78 kilogram)

Mannen
Noël van ’t End (-90 kilogram)
Michael Korrel (-100 kilogram)
Jelle Snippe (+100 kilogram)
Tornike Tsjakadoea (-60 kilogram)
Frank De Wit (-81 kilogram)

Kanovaren (slalom)

Mannen
Joris Otten (C1, cross, mannen)

Vrouwen
Lena Teunissen (C1, cross vrouwen)
Martina Wegman (K1, cross vrouwen)

Kanovaren (sprint)

Selma Konijn (K1 500m, K2 500m vrouwen)
Ruth Vorsselman (K1 500m, K2 500m vrouwen)

Mountainbike

Puck Pieterse (vrouwenrace)
Anne Terpstra (vrouwenrace)
Anne Tauber (reserve vrouwenrace)

Paardensport

Dressuur

Dinja van Liere met Hermès
Hans Peter Minderhoud met Toto Jr
Emmelie Scholtens met Indian Rock
Reserve, aanwezig in Parijs: Edward Gal met Total US

Eventing

Janneke Boonzaaijer met ACSI Champ de Tailleur
Sanne de Jong met Enjoy
Raf Kooremans met Crossborder Radar Love
Reserve, aanwezig in Parijs: Elaine Pen met Divali

Springen

Willem Greve met Grandorado TN
Harrie Smolders met Uricas vd Kattevennen
Maikel van der Vleuten met Beauville Z

Roeien

Mannen
Simon van Dorp (skiff, M1x)
Melvin Twellaar (dubbeltwee, M2x)
Stef Broenink (dubbeltwee, M2x)
Finn Florijn (dubbelvier, M4x)
Koen Metsemakers (dubbelvier, M4x)
Lennart van Lierop (dubbelvier, M4x)
Tone Wieten (dubbelvier, M4x)
Eli Brouwer (vierzonder, M4-)
Guus Mollee (vierzonder, M4-)
Nelson Ritsema (vierzonder, M4-)
Rik Rienks (vierzonder, M4-)
Gertjan van Doorn (acht, M8+)
Jacob van de Kerkhof (acht, M8+)
Jan van der Bij (acht, M8+)
Mick Makker (acht, M8+)
Olav Molenaar (acht, M8+)
Ralf Rienks (acht, M8+)
Ruben Knab (acht, M8+)
Sander de Graaf (acht, M8+)

Vrouwen
Dieuwke Fetter (stuurvrouw mannen acht M8+)
Karolien Florijn (skiff, W1x)
Lisa Scheenaard (dubbeltwee, W2x)
Martine Veldhuis (dubbeltwee, W2x)
Bente Paulis (dubbelvier, W4x)
Laila Youssifou (dubbelvier, W4x)
Roos de Jong (dubbelvier, W4x)
Tessa Dullemans (dubbelvier, W4x)
Veronique Meester (tweezonder, W4-)
Ymkje Clevering (tweezonder, W4-)
Benthe Boonstra (vierzonder, W4-)
Hermijntje Drenth (vierzonder, W4-)
Marloes Oldenburg (vierzonder, W4-)
Tinka Offereins (vierzonder, W4-)
Ilse Kolkman (reserve vrouwen)

Schermen

Tristan Tulen (degen)

Schoonspringen

Else Praasterink (toren, 10 meter)

Skateboarden

Mannen
Keet Oldenbeuving (street)
Roos Zwetsloot (street)

Synchroonzwemmen

Vrouwen
Bregje de Brouwer (duet)
Noortje de Brouwer (duet)
Marloes Steenbeek (reserve)

Tafeltennis

Britt Eerland (vrouwenenkelspel)

Tennis

Arantxa Rus (vrouwenenkel- en dubbelspel)
Demi Schuurs (vrouwendubbelspel)

Tallon Griekspoor (mannenenkel- en dubbelspel)
Wesley Koolhof (mannendubbelspel, met Griekspoor)
Jean Julien Rojer (mannendubbelspel, met Haase)
Robin Haase (mannendubbelspel)
De samenstelling van het gemengd dubbelspel wordt later vastgesteld.

Triatlon

Mannen
Mitch Kolkman (individueel en mixed team relay)
Richard Murray (individueel en mixed team relay)

Vrouwen
Maya Kingma (individueel en mixed team relay)
Rachel Klamer (individueel en mixed team relay)
Barbara de Koning (reserve mixed team relay)

Turnen

Mannen
Casimir Schmidt (team)
Loran de Munck (team)
Frank Rijken (team)
Jermain Grünberg (team)
Martijn de Veer (team)

Het vrouwenteam is nog niet bekend. 

Volleybal

Vrouwenteam

Waterpolo

Vrouwenteam

Wegwielrennen

Vrouwen
Lorena Wiebes (wegrit)
Marianne Vos (wegrit)
Demi Vollering (weg- en tijdrit)
Ellen van Dijk (weg- en tijdrit)

Mannen
Mathieu van der Poel (wegrit)
Dylan van Baarle (wegrit)
Daan Hoole (weg- en tijdrit)

Zeilen

Vrouwen
Odile van Aanholt en Annette Duetz (49er FX)
Annelous Lammerts (Formula Kite, vrouwen)
Marit Bouwmeester (ILCA 6)
Sara Wennekes (IQ Foil vrouwen)

Laila van der Meer en Bjarne Bouwer (Nacra 17)

Mannen
Duko Bos (ILCA 7)
Bart Lambriex en Floris van de Werken (49er)
Luuc van Opzeeland (IQ Foil mannen)

Zwemmen

Vrouwen
Kim Busch (50 m. vrije slag, 4x100 m. vrije slag)
Tessa Giele (100 m. vlinderslag, 4x100 m. vrije slag, 4x100 m. wisselslag)
Silke Holkenborg (4x200 m. vrije slag)
Imani de Jong (4x200 m. vrije slag)
Janna van Kooten (4x200 m. vrije slag)
Sam van Nunen (4x100 m. vrije slag)
Valerie van Roon (50 m. vrije slag)
Sharon van Rouwendaal (10 km open water)
Tes Schouten (100 m. en 200 m schoolslag, 4x100 m. wisselslag)
Marrit Steenbergen (100 m. vrije slag, 200 m. wisselslag, 4x100 m. vrije slag, 4x200 m. vrije slag, 4x100 m. wisselslag)
Kira Toussaint (100 m. rugslag)
Maaike de Waard (100 m. rugslag, 4x100 m. wisselslag)

Mannen
Caspar Corbeau (100 m. en 200 m. schoolslag)
Arno Kamminga (100 m. en 200 m. schoolslag, 4x100 m. wisselslag)
Nyls Korstanje (100 m. vlinderslag, 4x100 m. wisselslag)
Sean Niewold (100 m. vrije slag)
Stan Pijnenburg (4x100 m. wisselslag)
Kenzo Simons (50 m. vrije slag)
Renzo Tjon A Joe (50 m. vrije slag)
Kai van Westering (100 m. en 200 m. rugslag, 4x100 m. wisselslag)

Meer over