Nieuw gezicht

Griet Op de Beeck gaat Zomergasten presenteren

3 juni 2025 07:57 | sterren | Door Tessa Kok

© Bas Losekoot
Na een seizoen met wisselende presentatoren krijgt Zomergasten dit jaar weer een vast gezicht. De Vlaamse schrijfster Griet Op de Beeck gaat het nieuwe seizoen presenteren.

Dat heeft omroep VPRO dinsdag bevestigd.

Griet Op de Beeck

Griet Op de Beeck vindt het een eer dat ze het interviewprogramma dit jaar mag presenteren. ''Ik geloof dat het nooit belangrijker was dan nu: de tijd nemen, de diepte ingaan, de nuance zoeken, complexiteiten ontrafelen, de verrassing toelaten, het maatschappelijke gesprek - meer nog dan het debat - aanzwengelen, ons aller wereld verruimen en nabijheid creëren”, vertelt ze.

Oorspronkelijk zou schrijver en presentator Adriaan van Dis de nieuwe reeks presenteren, maar hij moest afzeggen vanwege gezondheidsproblemen. Griet op de Beeck is de achttiende presentator van het VPRO-interviewprogramma.

Nieuw seizoen

De eerste aflevering van het interviewprogramma wordt in de laatste week van juli uitgezonden. De gasten van het nieuwe seizoen zijn nog niet bekendgemaakt.

Meer over