Heftig

John van den Heuvel doet onthulling in nieuwe Videoland Original: topcrimineel Bolle Jos was bijna gepakt

Vandaag 09:13 | documentaire | Door Tessa Kok

© Videoland

Topcrimineel Jos Leijdekkers, beter bekend als Bolle Jos, is door de Nederlandse autoriteiten op een haar na gepakt. Die onthulling doet misdaadverslaggever John van den Heuvel in het tweede deel van de Videoland Original Bolle Jos.

Bijna gepakt

Uit de nieuwe documentaire blijkt dat speciale eenheden de drugsbaron maandenlang in het diepste geheim in de gaten hielden. Al sinds oktober 2025 wisten de Nederlandse autoriteiten precies waar Bolle Jos verbleef. Een vergevorderd arrestatieplan werd echter op het allerlaatste moment afgeblazen.

Bolle Jos II

Hanane, de ex-vrouw van Leijdekkers en de moeder van zijn drie kinderen, doet in de nieuwe documentaire haar verhaal. Het leven van hun gezin staat volledig op zijn kop sinds de drugsbaron hun oudste zoon enkele jaren geleden meenam naar Afrika.

De documentaire schetst daarnaast de opkomst van Leijdekkers binnen de internationale drugshandel. Hoewel hij in Nederland en België is veroordeeld tot decennialange gevangenisstraffen, verblijft Bolle Jos nog altijd ongeschonden in Sierra Leone.

De Videoland Original-documentaire Bolle Jos II is vanaf vandaag te streamen bij Videoland. Bekijk hieronder alvast de trailer:

Meer over