Kijkcijfers zondag 24 mei

De TV van gisteren: afscheid Nicole in Over Mijn Lijk maakt indruk

Vandaag 09:37 | kijkcijfers | Door Anton Noordink

© Instagram
Het eerste zomerse weekend van het jaar is aangebroken en dat is te merken aan de kijkcijfers. Menig Nederlander liet zondagavond de televisie links liggen. Toch maakte één programma indruk, zoals altijd: Over Mijn Lijk. Gisteren was te zien hoe Koen trouwde met Bionda en dat voor Nicole het einde naderde.

En verder: De Oranjezondag is de best bekeken talkshow en matige cijfers voor RTL4.

Over Mijn Lijk

Zaterdag werd de zesde aflevering van het huidige seizoen van Over Mijn Lijk uitgezonden. In dit seizoen - het elfde alweer - worden Loraine, Madelief, Koen, Marit, Tycho en Nicole gevolgd. Vorige week lieten veel kijkers al weten dat ze het programma niet zonder droge ogen kunnen kijken, en gisteravond was dat niet anders. Een bijzonder moment was dat Koen (27) trouwde met Bionda. Koen heeft een hersentumor, die niet meer zal verdwijnen, maar juist in deze moeilijke tijd wil het stel het huwelijk laten doorgaan. En de aankondiging van Bionda's zwangerschap is minstens zo bijzonder. De de 34-jarige Nicole gaat verder achteruit. Ze overleed afgelopen zomer, toch nog vrij plotseling, en in de aflevering is te zien dat Tim Hofman haar niet meer kan bezoeken. Bekijk hieronder de reacties op de aflevering van gisteren. 723.000 mensen zagen de uitzending.

De Oranjezondag

In De Oranjezondag was er zondagavond ruim aandacht voor de Alpe d'HuZes. Douwe Bob schreef een speciaal lied in het thema 'opgeven is geen optie' én de zanger fietst zelf ook mee. Tijdens het evenement wordt zo veel mogelijk geld opgehaald voor onderzoek naar kanker en de verbetering van de kwaliteit van leven van mensen met kanker. De Oranjezondag was zondag de best bekeken talkshow (661.000 kijkers).

RTL4

RTL4 heeft naast lage kijkcijfers op zaterdag, nu ook vrij lage cijfers op zondag. Eén Tegen 100 trok nog de meeste kijkers (619.000 kijkers), maar De Erfgenaam trok daarna slechts 351.000 kijkers. De talkshow RTL Tonight deed het al niet zo lekker, en dat is zondag niet anders: met 356.000 kijkers scoort de talkshow slechts de helft van de kijkers van De Oranjezondag.

Meer over