Kijkcijfers zaterdag 10 mei 2025

De TV van gisteren: Songfestival-special Make Up Your Mind trekt meer kijkers dan de finale

11 mei 2025 09:24 | kijkcijfers | Door Faye Heijnis

© Rob Jacobs/RTL
Twee weken na de finale van Make Up Your Mind pakte RTL 4 zaterdagavond groots uit met een heuse Songfestival-special. En dat blijkt een goede zet: voor deze versie zetten zelfs meer kijkers de tv aan dan voor de finale.

De Songfestival-special trok 976.000 kijkers; ruim 100.000 meer dan de finale scoorde. De formule bleef in de basis onveranderd met Carlo Boszhard, Nikkie de Jager en Fred van Leer. Ruth Jacott en Paul de Leeuw vergezelden de teamcaptains in het gissen naar de identiteit van de dragqueens, maar alles kreeg dus een songfestivalsausje. Niet alleen de studio en kostuums, maar uiteraard ook de nummers. Dat viel bij veel kijkers goed in de smaak, valt op te maken uit het gros van de reacties. Er wordt wel een kritische noot gekraakt over het feit dat, spoiler alert, het veel oud-gedienden van het programma bleken te zijn.

Even Tot Hier

Qua kijkcijfers blijft Even Tot Hier de grote winnaar en ook Make Up Your Mind opnieuw de baas. Niels van der Laan en Jeroen Woe trokken 1.526.000 kijkers naar NPO 1. Zij zagen onder meer hoe Katja Schuurman en Babette van Veen de belagers van vrouwen in Amsterdamse parken streng toezongen op de melodie van Ademnood.

Finale Talent Unplugged

Op SBS6 was de finale van Talent Unplugged te zien. 564.000 kijkers zagen de ontknoping van het eerste seizoen van de nieuwe talentenjacht, waar ondanks de niet denderende kijkcijfers positieve geluiden over klinken.

*Alle kijkcijferdata in dit artikel zijn afkomstig van @tinanijkamp

Meer over