Vanaf zondag 24 mei krijgen NPO-kijkers op zondagavond eens wat anders voor hun kiezen dan een serie of amusementsprogramma. Het nieuwe programma Nieuw Nederland gaat namelijk over hoe ons land er over 100 jaar uit zou kunnen zien.
Ook bekende gezichten maken hun intrede in het programma
Nieuw Nederland
In de nieuwe driedelige EO-serie Nieuw Nederland stapt presentator Kefah Allush virtueel het jaar 2126 binnen. De presentator zoekt uit of we dan nog steeds op de manier leven hoe we nu leven? Of ziet het er heel anders uit door de stijgende zeespiegel? Want extreem veel water wordt de nieuwe realiteit.
“De serie informeert en biedt perspectief door oplossingen en ideeën te laten zien die nu al bestaan, en zo een hoopvolle blik op de toekomst te geven,” is te lezen in het persbericht.
André Kuipers en Jan Jaap van der Wal
De verhalen en toekomstscenario’s worden voorzien van duiding door een panel van bekende en minder bekende Nederlanders en wetenschappers, onder wie André Kuipers, Jan Jaap van der Wal, Maarten van Rossem en Diederik Jekel.
“Wat ik mooi vind aan de Nieuw Nederland is dat we de waarheid niet uit de weg gaan, maar dat we tegelijkertijd juist inzetten op de kracht van Nederland en de Nederlanders,” zegt Kefah Allush. “Het is een hoopvol verhaal.”
Wanneer is Nieuw Nederland te zien op tv?
Nieuw Nederland is vanaf 24 mei om 20:25 uur te zien op NPO 1.