Black Lotus

Rico Verhoeven hangt de held uit in de tv-première van Black Lotus

RTL 7 - zondag 15 juni om 20:00

© Wessel de Groot
Meervoudig wereldkampioen kickboksen Rico Verhoeven vertelde regelmatig aan iedereen die het maar wilde horen dat hij maar al te graag met zijn kop in een Hollywoodproductie wilde verschijnen. Met Black Lotus wordt hij op z'n wenken bediend.

Rico Verhoeven, twaalfvoudig wereldkampioen kickboksen, begint met Black Lotus aan een nieuwe carrière in de filmwereld.

Black Lotus

Voormalig special-forcesofficier Matteo (Rico Verhoeven) wordt geteisterd door schuldgevoel over de dood van zijn beste vriend John bij een missie.

Als Johns dochter ontvoerd wordt in Amsterdam, doet Matteo in Black Lotus er alles aan om haar te redden. Daarvoor moet hij het opnemen tegen de bende van de gevaarlijke onderwereldbaas Saban (Frank Grillo).

Aparte mix

Black Lotus is een gevalletje ‘europudding’: een onduidelijke mix van acteurs uit verschillende taalgebieden die allen hun eigen steenkolen-Engels meebrengen. Zij worden geplaatst in een Nederland dat totaal niet aanvoelt als ons eigen kikkerlandje, ondanks die Amsterdamse grachten.

Verhoeven speelt nog ietwat onwennig een bloedserieuze, getormenteerde man, die vreemd genoeg enkele keren sexy verschijnt in een scène die lijkt op de Diet Coke break-reclame uit de jaren negentig.

Dat terugkerende, aparte gevoel voor humor pakt op sommige plekken verrassend komisch uit, maar slaat toch veelal de plank mis.

Dick Maas

De scène met de toeristenboot op de Amsterdamse grachten is een shot-voor-shot hommage aan exact dezelfde scène in de Nederlandse thriller Amsterdamned. De regisseur van Amsterdamned, Dick Maas, is te zien als een van de passagiers.

Wanneer is Black Lotus op televisie te zien?

Black Lotus is op zondag 15 juni 2025 (Vaderdag) om 20:00 uur te zien op RTL 7.

Meer over