BuZa

Kees Prins heeft helemaal geen zin in bezoek in BuZa

NPO 1 - vrijdag 5 december om 21:40

© Mark de Blok BNNVARA
Door de chaos op het ministerie zit Meinema in deze aflevering van BuZa niet te wachten op een visite van zijn Iraanse ambtsgenoot. Pogingen om het bezoek af te houden, lopen op niets uit: de minister laat weten hoe dan ook naar Nederland te komen.

Voor zijn rol van Maarten Meinema in de serie BuZa heeft Kees Prins zich eerst verdiept in de politici die de ministerspost op Buitenlandse Zaken door de jaren heen hebben bekleed. "Ik zag geen grote gemene deler. Hans van Mierlo komt misschien nog het meest in de buurt van Meinema." Uiteindelijk besloot Prins zijn personage te spelen vanuit de vraag wat hij zelf zou doen als hij minister was.

Kees Prins als Maarten Meinema

Ook dit keer wordt er weer veel gevraagd van de minister. Meinema probeert een bezoek van zijn Iraanse ambtsgenoot af te houden, maar deze laat weten dat hij hoe dan ook naar Nederland komt.

Ondertussen gebeurt in Tazmenistan precies waar Meinema al bang voor was: de Nederlandse vredesmacht stuit op problemen en de publieke opinie over de missie slaat om.

Wanneer is BuZa op televisie te zien?

Deze aflevering van BuZa is op vrijdag 5 december 2025 om 21:40 uur te zien op NPO 1. Dit heeft alles te maken met Sint & De Leeuw.

Meer over