Berlikum (of Berltsum, zoals ze in Friesland zeggen) wordt wel de twaalfde Friese stad genoemd. Daar in het noorden van de provincie hebben Esther en Stefan een voormalige onderwijzerswoning gekocht.
De Verbouwing van de Eeuw
Het pand was gekoppeld aan de lagere school, zodat de hoofdmeester snel en droog binnendoor naar zijn klaslokaal kon lopen. Presentatrice Anita Witzier en architectuurhistoricus Valentijn Carbo hebben een vroegere bewoner gevonden.
Dat is de zoon van die hoofdmeester. De man is inmiddels zelf flink op leeftijd, maar komt op de fiets langs om de omvangrijke verbouwing te aanschouwen. Hij vertelt honderduit over de rol die de woning heeft gespeeld in de Eerste en Tweede Wereldoorlog. In het pand hebben bijvoorbeeld verschillende onderduikers verborgen gezeten.
Wanneer is De Verbouwing van de Eeuw op televisie te zien?
De Verbouwing van de Eeuw is elke dinsdagavond vanaf 20:35 uur te zien op NPO1.