Moderne profeten

Kees van Ekris portretteert invloedrijke stemmen uit de geschiedenis in Moderne Profeten op NPO 2

NPO 2 - zondag 29 maart om 17:35

© EO
Net als in de gelijknamige boeken en de podcast portretteert theoloog Kees van Ekris in Moderne Profeten invloedrijke stemmen uit de moderne geschiedenis. In deze eerste aflevering spreekt hij over de verzetsstrijder Dietrich Bonhoeffer.

Er waren al boeken en een podcast en nu is er ook een televisieserie van Moderne Profeten, waarin theoloog en schrijver Kees van Ekris invloedrijke stemmen uit de recente geschiedenis portretteert.

Moderne Profeten

'Dat zijn mensen die anders denken, anders handelen, andere idealen hebben', zo vertelde Van Ekris eerder. 'Zulke mensen dagen je uit om niet mee te doen met dat wat jouw tijd lelijk maakt, maar om schoonheid te zoeken, waarheid en barmhartigheid.'

In deze zesdelige reeks praat hij over onder anderen Desmond Tutu, Majoor Bosshardt en Martin Luther King.

Dietrich Bonhoeffer

In deze eerste aflevering gaat het over Dietrich Bonhoeffer, een theoloog en kerkleider, die de moed had om in de jaren 30 en 40 actie te ondernemen tegen het nazisme en Adolf Hitler wilde vermoorden.

Wanneer is Moderne Profeten op televisie te zien?

Moderne Profeten is op zondag 29 maart 2026 om 17:35 uur te zien op NPO 2.

Meer over