In Nederland groeien ruim honderdduizend kinderen op in een gezin dat leeft rond de armoedegrens. De vierdelige documentaire Opgroeien met Tegenwind volgt enkele gezinnen die met weinig geld moeten rondkomen.
Opgroeien met Tegenwind
De kinderen proberen het beste van hun situatie te maken, maar leven vaak met schaamte. En ze maken zich veel zorgen om hun ouders, die soms dubbele banen hebben om uit de financiƫle problemen te geraken. De stress van de ouders heeft regelmatig invloed op de sfeer in huis.
De overheid weet gezinnen in armoede lang niet altijd te bereiken, waardoor er de laatste jaren steeds meer burgerinitiatieven ontstaan. Dit soort hulp is vaak afkomstig van mensen die zelf in hun jeugd armoede hebben gekend en daardoor als geen ander weten hoe dit voelt.
Wanneer is Opgroeien met Tegenwind op televisie te zien?
De eerste aflevering van Opgroeien met Tegenwind is op maandag 8 december 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.