The sixth commandment

De laatste twee afleveringen van The Sixth Commandment zijn te zien op NPO 2

NPO 2 - zaterdag 26 juli om 22:10

© BBC
De politie onderzoekt in deze herhaling van The Sixth Commandment het verdachte overlijden van Peter Farquhar en heeft een dader op het oog. In deze laatste twee afleveringen wijst informatie uit Peters dagboeken op overeenkomsten met de dood van zijn buurvrouw.

Op de uitreiking van de Bafta TV Awards viel The Sixth Commandment vorig jaar twee keer in de prijzen. Het waargebeurde drama kreeg de prijs voor beste miniserie en Timothy Spall ging naar huis met de Bafta voor de beste hoofdrol. Spall geeft een hartverscheurende vertolking van Peter Farquhar, een gepensioneerde docent die ten prooi valt aan oud-leerling Ben Field (Éanna Hardwicke).

The Sixth Commandment

In deze laatste twee afleveringen ziet de politie verbanden tussen de dood van Peter en zijn buurvrouw Ann (Ann Moore-Martin). De dagboeken van Peter bevatten verontrustende informatie die in de richting van de dader wijst. "De serie is een ode aan de slachtoffers", zegt Spall, "en aan hun dappere familieleden die uit liefde hebben gevochten voor gerechtigheid."

Meer over